W naszym społeczeństwie panuje przekonanie, że remonty mieszkań są bardzo drogie. Wiele osób uważa, że aby stworzyć efektowne wnętrze trzeba mieć meble jak z katalogu i wydać fortunę. Tymczasem przy odrobinie fantazji można niedrogo urządzić naprawdę ładny i klimatyczny pokój dzienny. Przepis na to jest całkiem prosty. Ściany malujemy na ulubiony kolor, część z nich możemy pokryć tapetą. Na podłogę kładziemy panele lub deski. Sufit wcale nie musi być podwieszany, gdyż górne przestrzenne dekoracje powoli wychodzą z mody. Oświetlenie oczywiście jest bardzo ważne. W niezbyt dużym pokoju dziennym wystarczy górny jasny żyrandol i kilka kinkietów na ścianach. W salonie nie przesadzamy z meblami.

Niezbędna jest kanapa, stolik kawowy, do tego może pojawić się także komoda i to w zasadzie wystarczy. W małych blokowych pokojach dziennych rezygnujemy z foteli, bo niepotrzebnie zabierają przestrzeń. Mamy więc już podstawę. Klimat zaś tworzą dodatki. Ważna jest dekoracja okna. Zależnie od tego co lubimy dajemy elegancką prostą długą firankę albo w ogóle z niej rezygnujemy i montujemy rolety czy plisy.

Główne dodatki w salonie to poduszki na kanapie, dywan, obrus. Przy poduszkach możemy puścić wodze fantazji. Dywan z kolei nie powinien być duży. Na ścianach wieszamy w prostych i eleganckich ramkach rodzinne fotografie albo ulubione grafiki. Z ozdób dodać możemy jeszcze ścienny zegar albo kwiaty. Jak widać wcale nie trzeba wydawać fortuny aby ładnie i niedrogo urządzić pokój dzienny. Co więcej, w internecie możemy znaleźć wiele ciekawych ofert. Jeśli chcemy kupić jak najkorzystniej skorzystajmy z porównywarek cenowych. gwarantują najbardziej konkurencyjne oferty w całym internecie. To pomoże nam zaoszczędzić dużo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dodatkowe elementy wystroju wnętrza.

Więcej an ten temat znajdziesz tutaj

yeshe