Lampy bakteriobójcze są istotnymi elementami wyposażenia, które coraz częściej są do dyspozycji w gabinetach lekarskich oraz wszelkiego typu instytucjach diagnostycznych. Potrzeba zakupu tego typu urządzeń jest coraz powszechniejsza, albowiem charakteryzują się wieloma pozytywnymi cechami. Światło UV-C, które wydzielane jest przez te lampy zaliczane jest do najbardziej silnych rodzajów promieniowania, które mają pozytywny wpływ na bój z zarazkami. To jedno z najsilniejszych promieniowań odpowiada za unicestwienie w sposób nieodwracalny tych drobnoustrojów.

Ważne jest też to, że lampy bakteriobójcze doskonale wytrzymują znaczne natężenie pracy. Znaczne rotacja pacjentów nie jest jakimkolwiek problemem. Wykorzystywanie ich w sposób umiejętny pozwoli na utrzymanie hermetycznych warunków zarazem dla pacjentów oraz lekarzy.

Lampy bakteriobójcze możemy podzielić na 2 główne rodzaje – bezpośredniego oddziaływania i przepływowe. Lampy te wyróżniają się dużą częstotliwością emisji UV-C. Oferują ono stu procentową czystość pomieszczenia w stosunku do grzybów, wszelakiej pleśni jak również wirusów. Lampy bakteriobójcze tego typu do nabycia są w dogodnych cenach i bardzo różnych wersjach zastosowania. W ciągłej sprzedaży są lampy bakteriobójcze sufitowe, instalowane na statywie jezdnym czy też w opcjach naściennych. Promienie emitowane przez lampę bakteriobójczą są niestety groźne dla człowieka, dlatego też w trakcie jej działania bezwzględnie opuścić dane pomieszczenie.

Lampa bakteriobójcza-1Lampa bakteriobójcza-2

                                                       Fot.1 Lampy bakteriobójcze

Lampy bakteriobójcze przepływowe to urządzenia do których środka zainfekowane powietrze wpływa za pośrednictwem specjalnego wentylatora. Po przepłynięciu przez filtr odpowiedzialny za ujęcie kurzu, nasze powietrze trafia do specjalnej komory dezynfekującej. Podczas przebywania w lampie przepływowej powietrze jest oczyszczane. Wychodzi z niego całkiem czyste, pozbawione bakterii. Wentylatory wyróżniają się tym, że pracują one wyjątkowo cicho, nie powodują jakiegokolwiek uciążliwego hałasu. W odróżnieniu do lamp bezpośredniego działania, lampy przepływowe mogą funkcjonować podczas przebywania w salach zarówno personelu, jak również pacjentów. Lampy bakteriobójcze to zdecydowanie korzystna inwestycja. Obecność ich jest bardzo dobrym wyborem zarówno z powodów zdrowotnych jak również i ekonomicznych. Ich dużą zaletą jest to, że są one przystosowane do funkcjonowania przez dłuższy czas, jednocześnie cechują się dużą oszczędnością energii. Ronomed jest sklepem on-line zapewniającym aparaty medyczne najwyższej klasy. Lampy bakteriobójcze także są w jego sprzedaży. To sprawdzony sprzedawca sprzętu medycznego, który posiada mnóstwo cennych rekomendacji, pochodzących od wielu placówek medycznych funkcjonujących na terenie naszego kraju.

yeshe